Трейдер

1. Трейдер (від англ. trader “торговець”) – торговець, що діє з власної ініціативи
з метою отримання прибутку безпосередньо з процесу торгівлі біржовими активами шляхом аналізу поточної ситуації на ринку та укладання торгових угод.

2. Трейдер отримує винагороду від прибутку з перепродажу активів, що діють на Біржі.

3. Види трейдерів, що діють на Біржі визначаються за формою власності, за видами підрядів та за тривалістю торгівлі, а саме:

1) за формою власності:

а) професійні трейдери – працюють у фінансових установах чи підприємствах (будівельні компанії та постачальники, банки, страхові компанії, ПІФи, брокери, дилери), мають спеціалізовану освіту. Виконують операції за гроші та на користь своїх компаній або їх клієнтів;

б) приватні трейдери – виконують операції за свої гроші та у своїх інтересах, для доступу до систем торгівлі користуються послугами посередників (брокерів, дилерів), та консультантів, зокрема професійних трейдерів.

2) видами підрядів:

а) капітальне будівництво (нове будівництво, реконструкція, капітальний ремонт будівель)
– будівельний підряд;

б) авторський ремонт (виконання ремонтно-будівельних робіт за дизайнерським проектом)
– підряд з дизайну;

в) проєктно-вишукувальні роботи (створення проектно-кошторисної документації та /або інженерні розрахунки та рішення) – проектний підряд;

г) постачання будівельних матеріалів та виробів – підряд постачання;

д) підряд на послуги будівельних машин та механізмів – підряд механізації;

е) послуги авторського, технічного нагляду та/або містобудівного контролю створення об’єкту будівництва та з його технічної експлуатації – підряд з контролю;

ж) послуги технічної інвентаризації та/або експлуатації – підряд з експлуатації.

3) за тривалістю різних видів:

а) денний трейдер (дейтрейдер) – уклада зустрічні угоди всередині одного торгового дня (однієї торгової сесії), закриває всі позиції перед закриттям операційного дня.

б) скальпер, піпсовщик – робить велику кількість угод малої тривалості: від декількох секунд до десятка хвилин (скальпінг).

в) позиційний трейдер (короткостроковий) – укладає угоди, припускаючи закриття позицій через кілька днів, закриває всі позиції перед періодами зменшення ліквідності (святами, літніми канікулами тощо)

г) середньостроковий трейдер – укладає кілька угод на рік, закриває позиції при зміні трендів.

д) довгостроковий інвестор – відкриті позиції можуть триматися кілька років, закриває позиції у разі зміни глобальних трендів.

4. Трейдери, які діють на Біржі – особи акредитовані Біржою за відповідним видом трейдерів (за формою власності та видів підряду), профілі та портфоліо яких знаходиться у реєстрі агентів Біржі.

5. Для забезпечення якості роботи трейдерів на Біржі здійснюється:

– постійний моніторинг їх діяльності;

– періодична сертифікація їх рівня професійної компетентності.

Comments are closed.