АСОЦІАЦІЇ ПІДПРИЄМСТВ
УНІВЕРСАЛЬНОЇ БУДІВЕЛЬНО-ІНВЕСТИЦІЙНОЇ БІРЖІ
Стаття 1. Загальні положення
1.1. Асоціація підприємств Універсальної будівельно-інвестиційної біржі (далі – «Асоціація») створена згідно з Конституцією України, Цивільним, Господарським та Податковим кодексами України, Законом України «Про захист економічної конкуренції» відповідно до Типових вимог до створення господарської асоціації для загального звільнення від попереднього одержання дозволу органів Антимонопольного комітету України на її створення, і діє згідно з чинним законодавством України та цим Статутом..
1.2. Асоціація створена як договірне об’єднання юридичних осіб, яке не є господарським товариством чи підприємством.
1.3. Асоціація створена без мети отримання прибутку. Засновники та учасники Асоціації не отримують прямих прибутків (дивідендів) від задекларованої її діяльності.
1.4. Асоціація створена для представлення інтересів своїх учасників і утримується за рахунок внесків учасників та добровільних внесків. Асоціація не проводить підприємницької і господарської діяльності, за винятком отримання пасивних доходів.
1.5. Асоціація не здійснює самостійно підприємницької діяльності й не укладає будь-яких договорів (контрактів) щодо спільної підприємницької діяльності, не засновує і не виступає співзасновником суб’єктів господарювання, не здійснює контролю або управління.
1.6. Асоціація не має на меті одержання прибутку для його наступного розподілу між засновниками або її членами, а спрямовує будь-які отримані нею надходження на фінансування досягненні її цілей. Біржа відповідає вимогам, встановленим підпунктом 132.4.1 пункту 132.4 статті 133 Податкового кодексу України для неприбуткових організацій.
1.7. Асоціація повністю виконує всі вимоги, в тому числі щодо недопущення здійснення підприємницької діяльності та принципів координації господарської діяльності учасників Асоціації, визначені Типовими вимогами до створення господарської асоціації для загального звільнення від попереднього одержання дозволу органів Антимонопольного комітету України на її створення.
1.8. Асоціація та її учасники не здійснюють будь-яких узгоджених дій, що можуть обмежити конкуренцію між учасниками Асоціації, зокрема, узгоджених дій, які стосуються:
· ціни, за якою продається товар;
· кількості товару, що виробляється;
· стандартних формул, за якими ціна обраховується;
· підтримки фіксованого співвідношення між цінами на конкуруючі, але неоднакові товари;
· відміни знижок на ціну або встановлення єдиних знижок;
· кредитних договорів, що розповсюджуються на покупців;
· не знижування ціни без завчасного попередження інших учасників узгоджених дій;
· купівлі надлишкової кількості товару, запропонованого за низькими цінами (з метою підтримки більш високої ціни на товар);
· призначення єдиного агенту з продажу, який може керувати обсягами продажу товару всіх учасників узгоджених дій;
· розподілу покупців між учасниками узгоджених дій;
· розподілу територій, придбання чи реалізації товару між учасниками узгоджених дій.
1.9. Асоціація не допускає можливості здійснення вирішального впливу на господарську діяльність учасників або погодження їх конкурентної поведінки.
1.10. Учасники Асоціації зберігають свою самостійність та права юридичної особи.
1.11. Асоціація створюється на необмежений строк як недержавна, незалежна, добровільна, некомерційна організація, що заснована на засадах саморегулювання, рівноправності, вільного волевиявлення і спільності інтересів її учасників.
1.12. Асоціація діє відповідно до Конституції України, Цивільного, Господарського та Податкового кодексів України, законів України «Про космічну діяльність», «Про захист економічної конкуренції», «Про захист від недобросовісної конкуренції», інших законів та нормативно-правових актів, цього Статуту та внутрішніх положень Асоціації, рішень органів управління Асоціації, прийнятих в межах їх компетенції.
1.13. Повне найменування Асоціації:
· українською мовою – Асоціація підприємств Універсальної будівельно-інвестиційної біржі;
· англійською мовою – Association of enterprises of the Universal Construction and Investment Exchange;
Скорочене найменування Асоціації:
· українською мовою – Асоціація підприємств АП УБІБ або АП УБІБ;
· англійською мовою – Association of enterprises UCIE або AЕ UCIE;
Стаття 2. Юридичний статус
2.1. Асоціація набуває прав юридичної особи з моменту її державної реєстрації в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
2.2. Асоціація має окремий баланс, розрахунковий та інші рахунки в банківських установах, печатку, оформлену відповідно до чинного законодавства України, кутові штампи, логотип, символіку, фірмові бланки та інші реквізити.
2.3. Асоціація має право виступати позивачем, відповідачем, третьою особою у суді.
2.4. Держава, її органи та установи, Учасники Асоціації (надалі – «учасники») не відповідають за зобов’язаннями Асоціації, так само як і Асоціація не відповідає за зобов’язаннями держави, її органів та установ, учасників Асоціації. При цьому Асоціація може представляти в зазначених органах інтереси учасників і виступати від їх імені.
2.5. Асоціація є власником майна, придбаного за рахунок власних коштів, а також одержаного законним шляхом від інших осіб. Асоціація володіє, користується і розпоряджається майном, що їй належить, відповідно до законодавства України і цього Статуту.
2.6. Асоціація має право укладати угоди, не заборонені чинним законодавством України, з дотриманням вимог законодавства про захист економічної конкуренції.
2.7. Асоціація має право бути учасником (членом) іншої неприбуткової організації.
2.8. Асоціація має право відкривати, в т.ч. за межами України, представництва, філії та інші підрозділи без створення юридичної особи, у порядку, передбаченому законодавством України.
2.9. Асоціація має право мати, в т.ч. за межами України, своїх представників та радників Асоціації – фізичних осіб.
2. Мета, завдання та предмет діяльності Асоціації
2.1. Метою Асоціації є координації діяльності її учасників, захисту їх інтересів та розширення кола спільних можливостей шляхом створення умов для добросовісної конкуренції та мінімальних ризиків й витрат її учасників на будівельному ринку.
2.2. Основними завданнями Асоціації є:
1) створення правил та стандартів діяльності мережевої Універсальної будівельно-інвестиційної біржі (далі Біржі);
2) створення типових угод та стандартів виконання робіт (послуг), що діють на Біржі;
3) створення умов для зниження витрат, комерційних та виробничих ризиків членів Асоціації під час придбання необхідних ресурсів, провадження виробничої та/або іншої господарської діяльності;
4) створення організаційних умов для збільшення доходів та зменшення витрат і ризиків членів Асоціації та клієнтів Біржі;
5) забезпечення моніторингу та прозорості виконання угод між членами Асоціації та укладених на Біржі
6) створення прозорої системи професійної кваліфікації фізичних осіб та репутаційної – юридичних осіб учасників Асоціації та Біржі;
7) створення системи забезпечення професійної відповідальності відповідних фізичних осіб учасників Асоціації та Біржі;
8) створення системи навчання, консультування та популяризації правил, стандартів, типових угод та переваг Біржі потенційно зацікавлених осіб.
2.2. Предметом діяльності Асоціації є:
– створення нормативних умов діяльності саморегулівного конкурентного ринку будівельних контрактів на поставку товарів, виконання робіт, надання послуг для зниження транзакційних та виробничих витрат та ризиків у будівництві;
– моніторинг укладання й виконання контрактів, зареєстрованих на Біржі та медіація суперечок їх учасників;
– роз’яснення цілей Асоціації шляхом організації лекцій, дискусій, семінарів і конференцій, виступів у засобах масової інформації, надання консультацій, залучення місцевих і закордонних спеціалістів-консультантів;
– моніторинг і експертиза проєктів нормативно-правових актів;
– участь у розробленні проєктів державних програм, нормативно-правових актів, правил та стандартів, що регулюють будівельну сферу;
2.3. Операційними завданнями Асоціації є організація для її членів забезпечення:
2.3.1. Стандартів контрактів, процедур їх виконання та якості замовлень і проведення конкурентних торгів;
2.3.2. Гарантій якості, обсягів, термінів виконання контрактів та їх оплати;
2.3.2. Арбітражу, законного і швидкого вирішення суперечок на підставі висновків експертів.
2.3.4. Достовірності інформації щодо профілів підрядників з їх кваліфікацією та показників професійної компетентності;
2.3.3. Балансу попиту та пропозиції замовлень в капітальному будівництві.
3. Перелік видів діяльності Асоціації.
3.1. Види діяльності Асоціації – організація проведення:
3.1.1. Лістингу учасників Біржі – включення їх до реєстру Біржі з позначкою про акредитацію, сертифікацію вмінь, кваліфікацію професійної компетентності після їх верифікації;
3.1.2. Акредитації, сертифікацію вмінь, кваліфікацію професійної компетентності фізичних осіб членів Асоціації та клієнтів Біржі;
3.1.2. Акредитації організацій, які здійснюють деякі завдання Біржі на аутсорсингу;
3.1.3. Навчання та консультування з діяльності Біржі для її клієнтів та членів Асоціації;
3.1.4. Консультування учасників Біржі та Асоціації;
3.1.5. Інформування (збору, аналітичної обробки та реалізація інформації) щодо ринку будівництва, ремонту, відповідних матеріалів, механізмів, обладнання та проведення торгів на Біржі;
3.1.6. Котирування замовлень проведення на Біржі, згідно її стандартів та правил;
3.1.7. Онлайн торгів відповідними угодами та їх реєстрація на Біржі;
3.1.8. Моніторингу укладання та виконання угод, зареєстрованих на Біржі;
3.1.9. Фінансового гарантування угод, зареєстрованих на Біржі;
3.1.10. Страхування діяльності та відповідальності учасників Біржі та Асоціації;
3.1.11. Експертиз дотичних до процесу будівництва;
3.1.12. Медіації суперечок між членами Асоціації та Біржі;
3.1.13. Маркетингових досліджень сегментів будівельного ринку;
3.1.14. Маркетингу та реклами Біржі та Асоціації.
Стаття 4. Участь в Асоціації
4.1.Асоціація є вільною для вступу нових та виходу старих членів.
4.2.Членами Асоціації є її засновники, а також інші суб’єкти господарювання, які вступили до Асоціації після її державної реєстрації.
4.3. Членом Асоціації можуть бути будь-які суб’єкт господарювання, юридична особа, яка створює і здійснює свою діяльність відповідно до законодавства України, має відповідні ліцензії, діє у будівельній сфері або пов’язана з нею та згодна виконувати обов’язки, що на неї покладають установчі документи Асоціації. Членство в Асоціації здійснюється на недискримінаційних засадах.
4.4. Засновники Асоціації та суб’єкти господарювання, що вступили до Асоціації після її державної реєстрації, мають однакові права і обов’язки за винятком права вибирати і бути обраними в органи управління Асоціацією.
4.5. В Асоціації встановлюється дві категорії членства: дійсне та асоційоване.
4.6. Дійсними та асоційованими членами Асоціації можуть бути будь-які суб’єкти господарювання, які діють у сфері будівництва або забезпечують її діяльність.
4.7. Засновники Асоціації є її дійсними членами з моменту державної реєстрації Асоціації.
4.8. Дійсні члени Асоціації мають усі права і обов’язки згідно Статуту.
4.9. Асоційовані члени Асоціації мають усі права і обов’язки, згідно цього Статуту, крім права приймати участь у голосуванні по затвердженню Статуту Асоціації, вибору Президента, членів її Ради та голів її палат, Виконавчого директора Асоціації та прийняттю нових дійсних членів Асоціації.
4.10. Представники асоційованих членів Асоціації не можуть бути обраними Президентом, членом її Ради, головами її палат та виконавчим директором Асоціації.
4.11. Членство у Асоціації чинне після сплати вступних внесків та:
– для дійсних членів – після прийняття рішення Загальними зборами Асоціації;
– для асоційованих членів – після прийняття рішення Радою Асоціації.
4.12. Правила, умови та порядок вступу до Асоціації, форми (заяви про вступ або вихід з неї; анкет претендентів на вступ до Асоціації та переведення у дійсні її члени; свідоцтва про членство в Асоціації) затверджуються Радою Асоціації.
4.13. Дійсними членами Асоціації можуть стати суб’єкти господарювання, що мають термін перебування в якості асоційованого члена Асоціації, як правило, не менше року.
4.14. Заява про вступ у дійсні члени Асоціації розглядається Радою, яка приймає рішення щодо розгляду заяви Загальними зборами. Рішення про вступ у дійсні члени приймається простою більшістю голосів присутніх на Загальних зборах дійсних членів Асоціації.
4.15. Рішення про прийняття в асоційовані члени Асоціації та про виключення приймаються простою більшістю голосів, присутніх на засіданні членів її Ради. Рішення Ради з питань асоційованого членства є остаточним.
4.16. Претендент набуває статусу учасника Асоціації після підписання договору про участь в Асоціації та сплати вступного внеску. Вступний внесок повинен бути сплачений претендентом протягом місяця після рішення Ради Асоціації про прийняття його до Асоціації для асоційованих її членів або її загальних зборів для дійсних її членів. У разі несплати претендентом вступного внеску протягом одного місяця рішення Ради Асоціації про прийняття його до Асоціації втрачає силу. Термін сплати вступного внеску може бути подовжений на один місяць за гарантійним листом претендента.
4.17. Документом, що підтверджує факт перебування учасника у складі Асоціації, є Свідоцтво про участь в Асоціації, яке випускається Асоціацією для учасників Асоціації, підписується Головою Ради Асоціації і закріплюється печаткою Асоціації.
4.18. Свідоцтво учасника Асоціації діє протягом всього терміну його перебування у складі Асоціації.
4.19. Учасники Асоціації (юридичні особи) беруть участь у роботі Асоціації та в управлінні Асоціацією через своїх повноважних представників (фізичних осіб) у порядку, встановленому цим Статутом та іншими документами Асоціації.
4.20. Учасник Асоціації може бути виключений з Асоціації за умови:
а) вчинення дій, несумісних із метою та предметом діяльності Асоціації;
б) систематичного невиконання обов’язків учасника, передбачених Статутом Асоціації;
в) несплати у визначені строки та у встановлених розмірах внесків учасника;
г) відзиву (анулювання) компетентним органом виданої учаснику відповідної ліцензії;
д) неучасті у діяльності Асоціації протягом останніх 12 місяців;
е) припинення діяльності учасника за письмовим повідомленням або Дирекції;
ж) власного бажання учасника за письмовим повідомленням.
4.21. Участь в Асоціації припиняється відповідним рішенням Ради Асоціації або Загальних Зборів Асоціації у зв’язку з виключенням учасника зі складу Асоціації.
4.22. Припинення участі в Асоціації має наслідком припинення перебування в керівних органах Асоціації особи – представника даного учасника.
Стаття 5. Права і обов’язки учасника Асоціації
5.1.Відносини між Асоціацією та її учасниками, їх взаємні права та обов’язки регулюються цим Статутом.
5.2. Учасник Асоціації має право:
а) брати участь у Загальних зборах Асоціації та голосувати з усіх питань, винесених на розгляд Загальних зборів;
б) очолювати та приймати участь в органах управління та робочих органах Асоціації відповідно до положень/регламентів цих органів;
в) вносити на розгляд та брати участь в обговоренні Радою Асоціації та Загальними зборами пропозицій з будь-яких питань діяльності Асоціації, в т.ч. про обрання або відкликання окремих членів органів управління Асоціацією;
г) звертатися до органів управління Асоціацією з будь-яких питань, пов’язаних з її діяльністю;
д) одержувати звітну інформацію про діяльність Асоціації та її органів;
е) користуватися послугами Асоціації;
ж) використовувати логотип Асоціації та посилатися на свою участь в Асоціації.
5.3. Учасник Асоціації зобов’язаний:
а) дотримуватися положень Статуту Асоціації, рішень Загальних зборів та вимог договору про участь в Асоціації;
б) сприяти досягненню мети й завдань Асоціації та реалізації предмету її діяльності;
в) виконувати доручення органів управління Асоціації з предмету її діяльності;
г) своєчасно сплачувати вступні, річні та цільові внески у встановленому порядку;
д) керуватися в своїй діяльності засадами етики, дотримуватись правил сумлінної конкуренції та коректної поведінки;
е) надавати Асоціації інформацію про зміни організаційно-правові та анкетних даних;
ж) інформувати Acoцiaцiю у встановленому порядку про результати діяльність у будівельній сфері.
Стаття 6. Органи управління і контролю Асоціації
6.1. Органами управління і контролю Асоціації є Загальні збори учасників Асоціації (далі – Загальні збори), Рада Асоціації, Директор, Ревізійна комісія, Арбітраж. Органами арбітражу Асоціації та її біржі є Постійно діючий третейський суд Асоціації (далі – Арбітраж), який створюються за рішенням Загальних зборів або Ради Асоціації та діє згідно Закону України «Про третейські суди».
6.2. Відповідно до завдань та предмету діяльності Асоціації, за рішенням Загальних зборів або Ради Асоціації створюються дорадчі палати, а саме: фінансистів, страховиків, архітекторів, вишукувачів, проектантів, будівельних підрядників, постачальників, механізаторів (постачальників будівельних машин та механізмів), сюрвеєрів (інженерів технагляду), аджастерів (експертів), брокерів, замовників та можуть створюватися робочі органи (комітети, комісії, секції, робочі групи тощо).
6.3. Загальні збори є вищим органом управління Асоціацією, що може приймати рішення з будь-яких питань її діяльності.
6.3.1. До виключної компетенції Загальних зборів відносяться:
а) прийняття Статуту Асоціації, а також внесення змін та доповнень до них;
б) затвердження резолюцій та рішень Загальних зборів;
в) затвердження складу Ради Асоціації, Ревізійної комісії та голови Арбітражу;
г) заслуховування річних звітів Ради Асоціації, Арбітражу та Ревізійної комісії);
д) затвердження Порядку сплати внесків учасників Асоціації;
е) прийняття асоційованих членів у дійсні члени Асоціації;
ж) рішення про відчуження майна Асоціації на суму, що становить п’ятдесят і більше відсотків майна Асоціації;
з) розгляд скарг щодо рішень чи дій Ради Асоціації, Арбітражу та їх голів;
и) припинення діяльності (ліквідація) Асоціації або її реорганізація, призначення ліквідаційної комісії, визначення її повноважень, затвердження доповідей та звіту комісії.
6.3.2. Загальні збори мають право приймати рішення з інших питань діяльності Асоціації та тих, що відносяться до компетенції інших органів Асоціації, окрім рішень її Арбітражу.
6.3.3. Для участі в роботі Загальних зборів кожний учасник Асоціації направляє одного представника.
6.3.4. Якщо учасник Асоціації (його представник) не може взяти участь в Загальних зборах, він може надати будь-якому іншому учаснику Асоціації (його представнику) довіреність на право прийняття рішень та голосування на Загальних зборах.
6.3.5. Загальні збори повноважні, якщо на них присутні представники більше половини учасників Acoцiaцiї.
6.3.6. Рішення Загальних зборів приймаються простою більшістю присутніх на засіданні учасників Асоціації, за винятком п. 6.3.7. Кожний учасник Асоціації (його представник) при голосуванні має кількість голосів, що дорівнює відсотку його вступного та членських внесків (за попередні ріки) в Асоціації до загальної суми таких внесків за попередні роки. При рівності голосів голос Голови Загальних зборів є вирішальним.
6.3.7. Рішення за пп. а), д), ж) п. 6.3.1. приймаються, якщо за них проголосувало не менше ніж 2/3 присутніх на Загальних зборах учасників Асоціації.
6.3.8. Рішення Загальних зборів є обов’язковими для учасників Асоціації, Ради Асоціації та Директора Асоціації.
6.3.9. Чергові Загальні збори проводяться не рідше одного разу на рік. Скликання зборів належить до компетенції Ради Асоціації.
6.3.10. Позачергові Загальні збори можуть бути скликані з ініціативи Ревізійної комісії. Ради Асоціації або групи учасників Асоціації у кількості не менш ніж 10% від загальної кількості усіх учасників Асоціації на момент такого скликання.
6.3.11.Учасники Асоціації письмово повідомляються Директором Асоціації про скликання Загальних зборів не пізніше, як за 30 календарних днів до дня їх проведення. У повідомленні повинні бути вказані:
а) повне найменування органу Асоціації, який прийняв рішення про проведення зборів;
б) ініціатор скликання зборів (у разі проведення позачергових зборів);
в) дата, час та місце проведення зборів;
г) перелік питань порядку денного;
ґ) час початку та закінчення реєстрації учасників Асоціації для участі у зборах.
6.3.12. Повідомлення про проведення Загальних зборів розміщується на офіційному веб-сайті Асоціації, надсилається е-листом на е-адресу учасника Асоціації;
6.3.13.Зміни до порядку денного Загальних зборів вносяться не пізніш як за 10 днів до дати їх проведення та доводяться до відома всіх учасників Асоціації шляхом розміщення на офіційному веб-сайті Асоціації та відправлення учасникам на їх адреси електронної пошти.
6.3.14. Для ведення Загальних зборів учасниками Асоціації обирається Голова та Секретар зборів. Рішення, прийняті Загальними зборами, оформлюються протоколом. Протокол Загальних зборів підписується Головою та Секретарем зборів.
6.3.15. Реєстрація учасників Асоціації для участі у зборах здійснюється Дирекцією згідно з переліком учасників Асоціації, складеним на дату проведення Загальних зборів.
6.3.16. Для організації процедури голосування на Загальних зборах та підрахунку голосів Загальними зборами обирається Лічильна комісія. Лічильна комісія за результатами голосування складає протокол, який підписується головою та членами Лічильної комісії.
6.3.17. Загальні Збори Асоціації (чергові, позачергові) можуть проводитися дистанційно у режимі відеоконференції, веб-конференції, електронного голосування, голосування бюлетенями тощо. Порядок проведення Загальних Зборів у таких режимах визначається Радою Асоціації.
6.4. Рада Асоціації є постійно діючим колегіальним органом управління Асоціацією і здійснює загальне керівництво діяльністю Асоціації в період між Загальними зборами, а також контроль за діяльністю Директора, Арбітражу, палатами та робочими органами Асоціації.
6.4.1. Рада Асоціації обирається Загальними зборами відкритим голосуванням простою більшістю голосів строком на 2 роки з числа представників дійсних членів Асоціації, у кількості, що визначається Загальними зборами.
6.4.2. Для організації підготовки рішень, ведення засідань та здійснення представницьких функцій Рада Асоціації зі свого складу обирає Голову Ради.
6.4.3. Для підготовки проектів документів, їх узгодження та розсилки, ведення протоколів Ради призначається секретар Ради.
6.4.4. Члени Ради зобов’язані виконувати завдання, що поставлені перед ними та прийняті на засіданні Ради.
6.4.5. Членство в Раді Асоціації є персональним. У разі звільнення члена Ради Асоціації від учасника Асоціації, його членство в Раді Асоціації припиняється.
6.4.6. До компетенції Ради Асоціації відноситься:
а) затвердження бюджету Асоціації та внесення змін до нього;
б) обрання (переобрання) зі складу Ради Асоціації Голови, його заступників та секретаря;
в) затвердження внутрішніх документів Асоціації, що відносяться до її компетенції;
г) прийняття рішень про прийом асоційованих та виключення асоційованих учасників Асоціації та припинення членства в Раді дійсних її членів;
д) підготовка матеріалів для проведення Загальних зборів;
е) призначення і звільнення Директора Асоціації;
ж) контроль за роботою Директора, розгляд звітів та документів, поданих Директором;
з) розгляд скарг щодо рішень чи дій Директора, Арбітражу палат та робочих органів Асоціації;
и) затвердження складу та голів Арбітражу, палат та робочих органів Асоціації, відкриття представництв, філій, інших підрозділів; затвердження і звільнення їх керівників та представників і радників Асоціації;
к) затвердження складу партнерів Асоціації та типових угод з ними.
6.4.7. Рада Асоціації може здійснювати від імені Асоціації дії, за виключенням тих, які відносяться до компетенції Загальних зборів, Директора та Ревізора.
6.4.8. Членство в Раді Асоціації припиняється достроково:
а) за ініціативою члена Ради на підставі його заяви;
б) за ініціативою Ради, якщо член Ради не виконує своїх обов‘язків;
в) у випадку припинення трудових відносин члена Ради з учасником Асоціації, від якого він був обраний до складу Ради;
г) у випадку смерті члена Ради.
6.4.9. У разі дострокового припинення членства, Рада Асоціації може обрати тимчасово виконуючого обов’язки члена Ради на термін, який залишився до наступних Загальних зборів.
6.4.10. Засідання Ради Асоціації скликається Головою Ради або його заступником при необхідності, але не рідше, ніж один раз у квартал.
6.4.11. Секретар Ради сповіщає членів Ради про скликання Ради Асоціації не пізніше, як за три дні до його засідання із зазначенням питань порядку денного.
6.4.12. Рада Асоціації має право вирішувати винесені на розгляд питання, якщо в її засіданні приймає участь не менше половини членів Ради Асоціації. Рішення приймаються простою більшістю голосів присутніх на засіданні членів Ради Асоціації.
6.4.13. Кожний член Ради Асоціації при голосуванні має один голос. При рівності голосів, голос Голови Ради є вирішальним.
6.4.14. На засіданнях Ради Асоціації має бути присутній Директор та мають право бути присутніми (без права голосувати) керівники та члени палат та робочих органів Асоціації або інші запрошені особи.
6.4.15. Засідання Ради Асоціації можуть проводитися дистанційно у режимі відеоконференції, веб-конференції, електронного голосування, голосування бюлетенями тощо. Порядок проведення Ради Асоціації у таких режимах визначається Радою Асоціації.
6.5. Голова Ради Асоціації:
6.5.1. Обирається Радою Асоціації з числа членів Ради Асоціації відкритим голосуванням простою більшістю голосів. У своїй діяльності підпорядковується Загальним зборам, а в період між Загальними зборами – Раді Асоціації.
6.5.2. Контролює та координує роботу Директора, палат та робочих органів Асоціації.
6.5.3. Забезпечує виконання прийнятих Загальними зборами і Радою Асоціації рішень.
6.5.4. Організовує підготовку засідань Ради, веде засідання, підписує протоколи засідань.
6.5.5. Підписує від імені Асоціації меморандуми та угоди, які не несуть фінансових зобов’язань. Представляє інтереси Асоціації у міжнародних організаціях, в органах державної влади, надає офіційну інформацію від імені Асоціації.
6.5.6. Звітує Загальним зборам про діяльність Ради Асоціації.
6.6. Директор Асоціації:
6.6.1. Є одноосібним виконавчим органом Асоціації, який без довіреності діє від імені Асоціації, створює Дирекцію, здійснює загальне керівництво роботою Дирекції згідно з чинним законодавством України та цим Статутом.
6.6.2. Укладає від імені Асоціації контракти, угоди та договори у межах повноважень, передбачених Статутом, видає доручення, подає документи для державної реєстрації Асоціації та реєстрації в податкових та інших органах (або видає довіреності для цього), відкриває поточні та інші рахунки Асоціації та розпоряджається ними з правом першого банківського підпису.
6.6.3. Розпоряджається коштами та майном Асоціації у межах затвердженого бюджету згідно з рішеннями Загальних зборів і Ради Асоціації.
6.6.4. Спрямовує свою роботу на виконання рішень, бюджетів, програм та планів, затверджених Загальними зборами та Радою Асоціації.
6.6.5. Представляє Асоціацію у відносинах з українськими та іноземними фізичними та юридичними особами з усіх питань діяльності Асоціації у межах компетенції згідно рішень Загальних зборів і Ради Асоціації.
6.6.6. Забезпечує виконання прийнятих Загальними зборами і Радою Асоціації рішень.
6.6.7. Подає Раді Асоціації на розгляд проекти бюджету Асоціації та плану роботи Дирекції на наступний рік і звіти про їх виконання. Організаційно забезпечує діяльність Ради та взаємодію з учасниками.
6.6.8. Контролює підготовку пропозицій та документів, що стосуються діяльності Асоціації.
6.6.9. Приймає на роботу та звільняє з роботи працівників Дирекції, представників Асоціації, керівників філій, представництв та інших підрозділів, вживає заходи щодо їх заохочення і накладає на них стягнення.
6.6.10. Розподіляє обов’язки між працівниками Дирекції, представниками Асоціації, керівниками філій, представництв та інших підрозділів, затверджує функціональні обов’язки, видає накази і розпорядження з питань їх діяльності.
6.6.11 За підсумками фінансового року Директор Асоціації складає звіт про виконання річного бюджету та звітує перед Радою Асоціації про свою діяльність.
6.6.12. Здійснює будь-які інші функції, необхідні для виконання завдань Асоціації, за винятком тих, які відносяться до компетенції Загальних Зборів, Ради Асоціації та інших органів управління Асоціації.
6.6.13. Директор Асоціації та працівники Дирекції займають оплачувані посади та можуть працювати на постійній, тимчасовій або сумісницькій основі.
6.7. Для здійснення контролю за фінансово-господарською діяльністю Асоціації створюється Ревізійна комісія.
6.7.1. За підсумками фінансового року Ревізійна комісія перевіряє стан надходження фінансових ресурсів та відповідність їх використання Статуту, річному бюджету і планам роботи Асоціації та звітує про результати перевірки Загальним зборам.
6.7.2. Ревізійна комісія обирається Загальними зборами на строк два роки.
6.7.3. Член Ревізійної комісії не може бути одночасно членом Ради Асоціації, робочих органів Асоціації або працівником Дирекції.
Стаття 7. Фінансування діяльності Асоціації
7.1. Діяльність Асоціації фінансується за рахунок:
· разових (вступних) та періодичних (річних та цільових) внесків учасників Асоціації;
· пасивних доходів відповідно до податкового законодавства;
· дотацій або субсидій, отриманих з державного або місцевих бюджетів, державних цільових фондів або в межах благодійної, у тому числі гуманітарної чи технічної, допомоги, що надається Асоціації відповідно до умов міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України;
· доходів, отриманих як третейський збір;
· надходжень, які отримує Асоціація від заходів з організації та проведення лекцій, семінарів, конференцій, тренінгів, та інших освітніх заходів.
7.2. Учасники Асоціації сплачують вступні, річні та цільові внески. Розмір внесків та порядок їх сплати встановлюються Загальними зборами.
7.3. Внески учасників Асоціації можуть здійснюватися у формі грошей, цінних паперів, інших майнових та немайнових прав. Вартість майна, що вноситься, оцінюється за узгодженням між учасником Асоціації та Директором Асоціації у гривнях. Асоціація отримує виключне право на розпорядження та використання майна, що передане в якості внеску.
7.4. Фінансово-господарська діяльність Асоціації здійснюється на основі затвердженого Радою Асоціації річного бюджету.
7.5. Доходи Асоціації використовуються виключно для фінансування видатків на реалізацію предмету діяльності, визначеного цим Статутом, та забезпечення діяльності Асоціації.
7.6. Заборонено розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників) Асоціації, членів Асоціації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб.
7.7. Умови оплати праці Голова Ради Асоціації, Директора, представників Асоціації та інших керівників органів управління та Арбітражу визначаються Радою Асоціації.
7.8. Асоціація здійснює оперативний, бухгалтерський, податковий і статистичний облік та звітність відповідно до порядку, що встановлений законодавством України.
Стаття 8. Припинення діяльності Асоціації
8.1. Діяльність Асоціації припиняється шляхом її ліквідації або реорганізації в порядку, передбаченому чинним законодавством України.
8.2. Асоціацію може бути ліквідовано за рішенням Загальних зборів Асоціації або відповідного суду.
8.3. Реорганізація Асоціації здійснюється за рішенням Загальних зборів. У разі реорганізації Асоціації її права і обов’язки переходять до правонаступника.
8.4. Ліквідація Асоціації проводиться ліквідаційною комісією, призначеною ініціаторами ліквідації. Про ліквідацію Асоціації повідомляється у спеціалізованих друкованих засобах і письмово сповіщається кожний учасник Асоціації. З дати призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження з управління Асоціацією. Ліквідаційна комісія оцінює наявне майно Асоціації, виявляє його дебіторів та кредиторів, розраховується з ними, вживає заходів щодо сплати боргів Асоціації кредиторам, складає ліквідаційний баланс та подає його на затвердження ініціаторам ліквідації Асоціації. Ліквідаційна комісія діє, користується правами, несе обов’язки і відповідальність відповідно до законодавства України.
8.5. У разі ліквідації Асоціації його майно та кошти після задоволення вимог її кредиторів, здійснення оплати праці, розрахунків з відповідним об’єднанням, членом якого вона є, передаються за рішенням загальних зборів Асоціації іншій організації або об’єднанню, що діє без мети одержання прибутку, а в разі неприйняття такого рішення – зараховуються відповідно до Закону до державного або місцевого бюджету.
8.6. У разі припинення Асоціації (у результаті злиття, поділу, приєднання або перетворення) активи повинні бути передані одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зараховані до державного бюджету. Припинення Асоціації вважається завершеним, а Асоціація такою, що припинила свою діяльність, з моменту внесення запису про це до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Стаття 9. Порядок внесення змін до Статуту
9.1. Зміни або доповнення до Статуту затверджуються Загальними зборами Асоціації.
9.2. Зміни або доповнення до Статуту підлягають державній реєстрації в порядку, визначеному чинним законодавством.
9.3. Статут Асоціації викладається у письмовій формі, прошивається, пронумеровується та підписується засновниками Асоціації, уповноваженими ними особами або Головою та секретарем Загальних зборів (у разі прийняття такого рішення Загальними зборами). Справжність підписів на Статуті Асоціації підлягає нотаріальному засвідченню.